Полезно - Читалища

Народно читалище "Цар Борис ІІІ"

гр. Варна, кв. Победа, ул. "Анри Барбюс" № 53

Народно читалище "Христо Смирненски"

гр. Варна, кв. Трошево, бл.49, ет. 1

  1. Занималня 1-5 клас - целогодишно
  2. Певческа група "Весели щурчета"
  3. Детско театрално студио "Кукли"

 

052/ 746-093

Народно читалище "Христо Ботев"

гр. Варна, ул. "Черни връх" № 62

  1. Школа по модерен балет "уан степ" - Полина Добрева;
  2. Клуб по спортни танци "Варна" - Герман Тепавичаров, Стела Коконова, Тодор Кондов;
  3. Школа по английски език - Снежана Янева;
  4. Танцов ансамбъл "Варна" - гл. хул. ръководител Юлиян Станев;

 

052/ 613-146

Народно читалище "Сабахатин Али"

гр. Варна, ул. "Габрово" № 14

052/ 434-191

Народно читалище "Просвета"

гр. Варна, ул. "Народни будители" № 1, ж.к. Аспарухово

1. Състав за народни танци „Аспаруховче” - хореографи Зоя Георгиева 0899/26-13-16
и Никола Николов, 0898/32-72-14

2. Модерен балет „Делфин” - гл.художествен ръководител Милена Попова, 0889/42-11-69   

3. Школа по изобразително изкуство “Шарена палитра” - обучение по рисуване и живопис за деца от 5-15г - ръководител Здравка Ненова, 0899/950-510

4. Школа по класически балет и характерни танци- ръководител Анна Андреева, 0896/66-40-42   

5. Карате До Годжу Рю- треньор - Ангел Попов, 3-ти дан

6. Школа по Шах-Мат - ръководител Х. Ивелинов

7. Вокална фолклорна група „Красноцвят” - ръководител Валентина Манолова, 0898/66-40-42

052/ 370-934

Народно читалище "Прогрес"

гр. Варна, кв. Виница, ул. "Св. Димитър Солунски" № 6

  1. Школа по модерен балет - Снежана Аначкова
  2. Школа по народни танци - Димитринка Радулова
  3. Курс за индивидуално изучаване на народни песни - Катя Вълчанова

052/ 341-639

Народно читалище "П.Р. Славейков"

гр. Варна, ж.к. Владиславово, ул. "Фружин" п.к. 79

  1. МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ:
    -    пиано – ръководител Наталия Нанева
    -    пиано – ръководител Мая Калеева
    -    пиано и флейта /напречна, блок/– ръководител Първолета Иванова
    -    акордеон – ръководител Диян Демиров
    -    гайда - ръководител Диян Демиров
  2. ЕЗИКОВИ ШКОЛИ:
    -    английски език – преподавател Милена Тишева
  3. ТАНЦОВИ ШКОЛИ:
    -    народни танци – хореограф Петър Пенков
    -    модерен балет „Angels” - ръководител Гергана Костадинова
    -    модерен балет „Соня денс” - ръководител Соня Гурковска
    -    шоу балет „Красная” - ръководител Валя Иванова
    -    ориенталски танци 
    -    брейк формация „CRAZY FORCE” – ръководител Киро Боев
    -    фолклорен клуб (народни танци) за начинаещи и ветерани – ръководител Петър Пенков
  4. Вокално студио „Angel Voices” - ръководител Атанаска Липчева
  5. Изобразително изкуство – преподавател Любка Бонева
  6. Компютърна грамотност – преподавател Ивелина Йорданова
  7. Тае-бо – ръководител Гергана Костадинова
  8. Бойно изкуство „Кадо” – треньор Т. Тотев
  9. Самодейни формации
          -  фолклорна група за народни песни „Ружица” – ръководител Красимира Верчева
          -  група за популярни и шлагерни песни „Морски сирени” – ръководител Мария Димова
  10. Литературен кръжок – Иван Демиров
  11. Школа по астрономия – ръководител Наташа Иванова

052/ 510-305

Народно читалище "Отец Паисий"

гр. Варна, ул. "Братя Бъкстон" № 12А

Детски клуб “МНОГОЗНАЙКО”
Школи по:

  1. ПИАНО и солфеж - преподавател Дарина Христова
  2. КИТАРА и солфеж - преподавател Владимир Влаев
  3. ЦИГУЛКА и солфеж - преподавател Людмила Николчева
  4. АКОРДЕОН и солфеж - Емил Илиев
  5. Арт ателие “РАКУРС“ - Любка Бонева
  6. Детски танцов ансамбъл “ЗОРНИЦА” - гл. худ. р-л Стефан Желязков
  7. Школи по народни  инструменти
  8. ГАЙДА - преподавател Петър Станков
  9. КАВАЛ - преподавател Димитър Ангелов
  10. ГЪДУЛКА - преподавател Алдомир Козарев
  11. ТАМБУРА - преподавател Даниела Инджова
  12. НАРОДНО ПЕЕНЕ -  преподавател Ирена Петкова
  13. Вокална формация “БЪНДЖИ  СИНГЪРС” - худ. ръководител Тома ЕзекиевТанцово студио “КАРМА” - балетен педагог Теодора Станева
  14. Балет “ЛИДЕР” - ръководители Олена Сотирова и Лариса Хилкова
  15. Театрално студио “МОНТФИЗ” - худ.  ръководител Бистра Марчева
  16. Народно читалище "Пейо Яворов", гр. Варна, ул. "Хъшове" № 2  - дейностите са същите, като при Христо Ботев;

 

052/ 318-850

Общински детски комплекс /ОДК/ "Варна"

гр. Варна, бул. "Владислав" бл.28 (А Б)

  1. Школа по пиано "Алегра" - Кети Арабова
  2. Детски хор Добри Христов – диригент Ирена Николова Коларова – Таушанова, корепетитор Биляна Енева – Чакърова, музикален педагог Галина Станишева
  3. Студио Балет – преподавател Бистра Бъчварова, корепетитор Ани Пашанова – Груева
  4. Литературен клуб и младежки медиен център Касталия – учител Магдалена Маркова
  5. Детско-юношески театър Златното ключе – ръководител Сия Папазова
  6. Детски фолклорен ансамбъл Българче – хореограф Ирена Станева, корепетитор Йордан Данев, диригент на народен хор Добринка Колева, диригент на оркестъра Димо Желев
  7. Детски вокален ансамбъл Сребърни звънчета – худ. Ръководител Ангелина Милева, муз. педагог Юлия Недева, корепетитор Корнелия Анастасова
  8. Варненска детско-юношеска опера – диригент Ганчо Ганчев, режисьор Кузман Попов, хореограф Константин Илиев, хормайстор и корепетитор Миглена Шишкова, балетен педагог Бистра Бъчварова, театрален педагог Петя Петкова, вокален педагог Галина Станишева
  9. Куклен театър Палечко – ръководител Маргарита Шишкова, сътрудник Елвира Георгиева
  10. Школа Палитра – изобр. и приложно изкуство – учител Йорданка Аргирова
  11. Вокален ансамбъл Звездни струни – Теодора Сотирова
  12. Школа Балет – балетен педагог Татяна Костова
  13. Школа Гражданско образование и детски парламент – учител Юлия Кавръкова
  14. Школи Православни християнски традиции и ценности – учители-богослови Д. Кючукова, Т. Златева, Р. Попова, Ст. Димова, Вл. Николов
  15. Школа Конструиране – преподавател инж. Маргарита Гигова
  16. Школа Приложна информатика – преподавател инж. Григория Иванова
  17. Школа по препараторство – учител Георги Райчев
  18. Школа Европейски мост – учител Долорес Коева
  19. Школа по футбол – учител Бисер Бъчваров
  20. Школа по баскетбол – учител Маргарита Гечева
  21. Школа по спортна акробатика – учител Павлинка Станкова
  22. Школа хандбал – учител Кирчо Василев
  23. Школа по корабомоделизъм – ръководител инж. Владимир Миров

 

052/ 745-785

Народно читалище "Искра"

гр. Варна, бул. "Владислав" бл.28 (А Б)

  1. Школа по пиано - Наталева Нанева
  2. Школа по акордеон - Йордан Коларов
  3. Школа по български бит и култура "Огнище" - Яна Стоименова
  4. Детска театрална формация весел миг - Миглена Параскевова;

 

052/ 745-785

Народно читалище "Елин Пелин"

гр. Варна, ул. "Елин Пелин" № 65

  1. Певчески състав "Раковини" - школувано пеене - Росица Щерева
  2. Детски танцов ансамбъл "Фолклорни искрици" - хореограф Валентин Василев
  3. Детска фолклорна студия "Неранза" - диригент Кичка Христова
  4. Акробатичен рок енд рол стар тайм - треньор Радостина Христова
  5. Модерни танци - художествен ръководител Живка Пехливанова, Жанет Александрова
  6. Музикална школа с клас пиано - Сияна Шефкенова
  7. Музикална школа с клас китара - Калин Иванов
  8. Школа народни танци - Валентин Василев
  9. Детска танцова формация "Финес" - Радостина Христова
  10. Школа изобразително изкуство - Екатерина Танева
  11. Школа английски език - Татя Костова, Гергана Матеева
  12. Детска занималня 2-5 кл. - Гергана Матеева, Марияна Костадинова

 

052/ 728-064

Народно читалище "Възрождение"

гр. Варна, ул. "Славянска" № 28

052/ 614-540

Народно читалище "Васил Левски"

гр. Варна, ул. "Лоза" № 3

  1. Школа по изобразително изкуство "Арт-Визия" - Светлана Йосифова-Михова;
    - Театрална работилница "Фантазия" - р-л Миглена Параскевова;
    - Курс по математика - Стефка Петрова;
    - Курс по български език - Албена Комитова;
    - Курс по английски език - Венета Чолакова;
  2. Класически балет - Татяна Костова;
  3. Студио за модерни танци - ръководител Милена Попова;
  4. Гайдарски оркестър Диньо Маринов - ръководител Димо Желев;
  5. Народен оркестър - р-л Димо Желев;
  6. Тамбурашки оркестър - Даниела Инджова;
  7. Хип Хоп танци - Маринела Станчева

 

052/ 303-091

Народно читалище "Васил Левски"

гр. Варна, ж.к. Галата ,ул. "Кап. I-ви ранг Георги Крумов" № 24

  1. Школа по народни танци - хореограф Тодор Тодоров, корепетитор Колю Иванов;
  2. Школа по модерни танци за деца - балет „Белисима” - ръководител Христина Апостолова;
  3. Школа по пиано и синтезатор, солфеж и подготовка за кандидатстване в музикалнитеучилища - ръководител  Лена Христова и Теодора Маринова;

052/ 378-394

Народно читалище "Варненски будители"

гр. Варна, бул. "Сливница" № 46

  1. Школа по пиано - Величка Парцалева;
  2. Шах академия - Красен Николов;
  3. Клуб за работа с деца по интереси Денница - Ваня Иванова - рисуване, декорация;
  4. Младежка формация към хор Лидия Душек - Нели Страдалска, Меги Страдалска;

052/ 611-901

Народно читалище "Асен Златаров"

гр. Варна, жк. "Чайка" ул. "Рупи" № 3

  1. Школа по спортни танци Let`s dance - ръководител Деница Скулева;
  2. Школа по класически балет - Нина Иванова;
  3. Школа за фолклорни танци - хореограф Тодор Тодоров;
  4. Школа по пиано - преподавател Олга Чакърова;
  5. Курс по изобразително изкуство - преподавател Румена Пенчева;
  6. Курс по английски език - Юлия Добрева;
  7. Курс по архитектура - подготовка за кандидатстване във ВУЗ - Светлин Ненов;

052/ 710-425